Стаття 254 ЦКЗакінчення строку

Повний текст статті 254 ЦК «Закінчення строку» у чинній редакції станом на 11.11.2026. Розділ: Глава 18. Визначення та обчислення строків. Пояснення простими словами — від ШІ-юриста.

Текст статті 254. Закінчення строку

1Строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку.

2До строку, що визначений півроком або кварталом року, застосовуються правила про строки, які визначені місяцями. При цьому відлік кварталів ведеться з початку року.

3Строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку.

Строк, що визначений у півмісяця, дорівнює п'ятнадцяти дням.

Якщо закінчення строку, визначеного місяцем, припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця.

4Строк, що визначений тижнями, спливає у відповідний день останнього тижня строку.

5Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Джерело: Цивільний кодекс України на zakon.rada.gov.ua · редакція станом на 11.11.2026
Маєте ситуацію, де діє ця стаття?ШІ-юрист пояснить її простими словами або розбере вашу справу з посиланнями на закон.
Пояснити з ШІ ↗ Моя справа

Інші статті розділу «Глава 18. Визначення та обчислення строків»

Усі статті розділу →