Стаття 124 ЦПКЗакінчення процесуальних строків

Повний текст статті 124 ЦПК «Закінчення процесуальних строків» у чинній редакції станом на 11.11.2026. Розділ: Глава 6. Процесуальні строки. Пояснення простими словами — від ШІ-юриста.

Текст статті 124. Закінчення процесуальних строків

1Строк, обчислюваний роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку.

2Строк, обчислюваний місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця строку. Якщо закінчення строку, обчислюваного місяцями, припадає на такий місяць, що відповідного числа не має, строк закінчується в останній день цього місяця.

3Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

4Перебіг строку, закінчення якого пов’язане з подією, яка повинна неминуче настати, закінчується наступного дня після настання події.

5Останній день строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.

6Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв’язку.

Джерело: Цивільний процесуальний кодекс України на zakon.rada.gov.ua · редакція станом на 11.11.2026
Маєте ситуацію, де діє ця стаття?ШІ-юрист пояснить її простими словами або розбере вашу справу з посиланнями на закон.
Пояснити з ШІ ↗ Моя справа

Інші статті розділу «Глава 6. Процесуальні строки»

Усі статті розділу →